Forum gug.forumoteka.pl Strona Główna gug.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dzierżawa Gorczańskiej chaty - dyskusja wzoru umowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum gug.forumoteka.pl Strona Główna -> Projekt dzierżawy obiektu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szmyf
Site Admin

PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 11:19 pm    Temat postu: Dzierżawa Gorczańskiej chaty - dyskusja wzoru umowy Odpowiedz z cytatem

Wzór umowy dzierżawy Gorczańskiej Chaty dostępny pod adresem
https://www.dropbox.com/sh/94bx3vei5pqxkod/AADxG9zsdbozMOHaVw_TdRpDa?dl=0

Bardzo proszę przesyłać propozycje zmian w umowie na adres radoslaw.szmyd@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 3:12 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jojosh

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 10:55 pm    Temat postu: umowa-stan techniczny Odpowiedz z cytatem

OIMW stan techniczny chaty jest dosc podly, OA ma podobno klopoty z odbiorami i bardzo nie podoba mi sie &7 punkt2. Nie podoba mi sie tez wystawienie weksla in blanco i sposob rozliczenia inwestycji w infrastrukture. mam wrazenie ze OA probuje podrzucic komus kukulcze jajo w postaci sporych inwestycji w chate, potrzebnych do zalatwienia odbiorow ppoz itd.
Powrót do góry
szmyf
Site Admin

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"OIMW stan techniczny chaty jest dosc podly"

Dokładną kontrolę stanu technicznego będziemy przeprowadzać w najbliższym czasie w celu ustalenia stanu technicznego oraz sporządzenia kosztorysów dotyczących kwot poszczególnych inwestycji do wykonania

"OA ma podobno klopoty z odbiorami"

Problemy z odbiorami w perspektywie prowadzonych inwestycji i w prowadzeniu chaty na dłuższą metę są możliwe do rozwiązania.

"bardzo nie podoba mi sie &7 punkt2"

Jest to jeden ze standardowych punktów umowy opracowanej na podstawie umów zawiązywanych przez m. in. PTTK Karpaty. Jest to tylko wzór umowy i jest możliwa negocjacja jej warunków, natomiast akurat jak chodzi o ten punkt to nie sądzę aby było możliwe naciągnięcie tego za bardzo na swoją korzyść. Poza tym już tak luźno patrząc - widziały gały co brały - po to jest ta dyskusja.

"Nie podoba mi sie tez wystawienie weksla in blanco i sposob rozliczenia inwestycji w infrastrukture"

Weksel da się obejść tylko w postaci wpłacenia kaucji w wysokości rocznego czynszu z góry i ustalenia sposobu jego rozliczenia w razie zerwania umowy.

Jak chodzi o sposób rozliczania inwestycji to proszę o jakieś pomysły konkretnych zmian tego punktu i klasyfikacji remontów które w Twojwj opinii byłyby korzystniejsze.

"mam wrazenie ze OA probuje podrzucic komus kukulcze jajo w postaci sporych inwestycji w chate, potrzebnych do zalatwienia odbiorow ppoz itd."

Dzierżawa takiego obiektu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, z którego trzeba sobie zdawać sprawę. Dlatego właśnie prowadzona jest ta dyskusja.
Powrót do góry
szmyf
Site Admin

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 3:50 pm    Temat postu: Aktualizacja wzoru umowy z komentarzami dot. treści Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja wzoru umowy z komentarzami dot. treści
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum gug.forumoteka.pl Strona Główna -> Projekt dzierżawy obiektu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: